Březen 2017

Wigoušek u doktora

19. března 2017 v 19:31 | Elda |  Wigo

16. ledna 2016


Záznamy o oblovkách

19. března 2017 v 19:16 | Elda |  Rady a tipy
Chov oblovek se za poslední dobu stal velkým trendem. Docela chápu proč. Achatina je zajímavé zvíře, se kterým opravdu není moc práce. Nebudu se tu teď rozepisovat přímo o tom, co a jak ohledně samotného chovu. Kdo má zájem, tak toho na internetu i v knížkách teď už najde spoustu, takže mi to přijde trochu zbytečné. Dnes bych se chtěla věnovat spíš takovému trochu "papírování". Právě díky tomu, že v současnosti chová oblovky kde kdo, začíná v tom být trochu zmatek a myslím, že by bylo dobré, aby si každý chovatel vedl nějaké jednoduché záznamy nebo aby o svých šnecích věděl alespoň nějaké základní informace.
Momentálně s námi bydlí...

19. března 2017 v 19:05 | Elda |  Současní nájemníci

WIGO

(PO KLIKNUTÍ NA OBRÁZEK SE OBJEVÍ STARŠÍ ČLÁNKY Z DENÍČKU MINULÉHO BLOGU)

Náš zakrslý králíček Wigoušek k nám přicestoval v říjnu 2015 z chovné stanice v Plzni. Nemáme žádné přesvědčivé důkazy, ale okolnosti naznačují, že to byl nejspíš jeden z případů, kdy se množírna vydává za CHS. Chování ušáka v prvních měsících by tomu určitě odpovídalo. Už trochu odrostlý, panikařící králík, naprosto nenavyklý na kontakt s lidmi, špatně krmený atd. Po mnoha měsících trpělivé a usilovné práce se však dostavily výsledky. Bojácný už asi zůstane navždycky, ale jinak je to už machr, pán domu i všeho co k němu náleží a veliký mazel (s podmínkou, že je hýčkán se všema čtyřma nohama na zemi). K našemu překvapení i radosti je to doopravdy zakrslík se stabilní váhou 1,5 kg a nádherným tříslovým černým kožíškem. Zkrátka fešák, na nímž se rozplývají všichni, kdo ho vidí. Nikdy bych ho nevyměnila! :)


Mou a Kvído


(PO KLIKNUTÍ NA OBRÁZEK SE OBJEVÍ STARŠÍ ČLÁNKY Z DENÍČKU MINULÉHO BLOGU)

Mou a Kvído (na výslovné přání mé sestry psáno s KV) jsou dvě oblovky rezavé = lissachatina immaculata var. immaculata, které u mě na stole bydlí od září 2015. Mám je z TERA burzy z Českých Budějovic. Jedná se o mé první terarijní zvíře, což s sebou samozřejmě přineslo spoustu nových poznatků i problémů. Určitě toho ale nelituji. Nemusíte se mnou tento názor sdílet, ale pro mě jsou "obří šneci" velmi roztomilá a zajímavá zvířata. Pod dovětkem v nadpisu a spol. se ukrývá pravidelný přírůstek v podobě spousty malinkatých šnečích mláďat, jímž mě Mou a Kvído v celkem pravidelných intervalech zásobují a opět mi tím dělají radost i přidělávají starosti.